Фундамент для коттеджа.

У будівництві будь-якого будинку, самим основним- є фундамент будинку.
Фундаменти бувають плитними, стрічковими, стовпчасті й свайні. Будь-який вид фундаменту, з вищевказаних, зобов’язаний витримати вагу будівлі для якої він розрахований, з урахуванням геодезії грунтів.

Плитний фундамент- самий підходящий для будівництва індивідуальних будинків, особливо модним стало застосування такого фундаменту в будівництві будинків в Європі.

Плитні фундаменти, позитивно зарекомендували себе в будівництві на грунтах з рухомими грунтами, які схильні до здимання і просідання. Плитні фундаменти, являють собою монолітну залізобетонну конструкцію, яка заливається під всією площею будинку. Плита такого фундаменту заливається на підготовлену основу, на рівні землі.

Монолітний — залізобетонний тип фундаменту, зазвичай встановлюють у будинках, де планується будівництво підвалу або цокольного поверху. Головним правилом при будівництві такого фундаменту- є заглиблення його конструкції в грунт, на глибину нижче рівня промерзання. Для будівництва підвалу під будинком, потрібно обов’язково провести роботи по додатковій гідроізоляції й захисту бетонних стін підвалу від грунтових вод.

Стовпчасті фундаменти, застосовують для будівництва будівель з легкою конструкцією їх стін, в більшості випадків їх застосовують у будівництві невеликих дерев’яних та каркасних будинків, а також для спорудження веранд, і терас великих площ. Фундаментні стовпи, розташовують з дотриманням певного кроку, під всіма несучими стінами будівлі, а так само під вузлами стикування, або перетину несучих конструкцій будинку. Закладка стовпчастого фундаменту допускається вище рівня промерзання грунту, точну глибину закладення можна визначити за допомогою спеціальних розрахунків.

Низько-заглублений фундамент на відміну від заглубленого піддається деформаціям здимання в допустимих межах, після відтаювання і консолідації грунтів приходить у вихідне положення. Тому при проектуванні фундаментів дерев’яних будинків слід керуватися правилом: «Якщо можеш — не заглиблюйся!»

Низько-заглубленний фундамент для дерев’яних будинків досить поширений. Основний його варіант включає вибірку траншеї глибиною 60 — 70 см, підсипку грубозернистого піску товщиною 40 — 50 см, потім відливається стрічка фундаменту. Нижня частина траншеї, яка припадає майже на середину глибини промерзання, в процесі промерзання грунту схильна вдвічі меншим переміщенням, ніж підстава заглибленого фундаменту, який найбільш підходить для кам’яних (важких) будинків.