Свойства древесины, применяемой для бани.

Для лазні використовують різні породи деревини, все залежить від того, для яких цілей потрібно дерево. Так поділяють дерево для стін, лавок, стелі і для підлоги.

Для стін в лазні використовується ялина, сосна, липа, вільха, тобто така деревина, яка мало схильна до дії вологості і високої температури. Ще рекомендується брати деревину з малим смоловиділенням, щоб вберегти себе і зменшити витрати на додаткові обробки. Перед застосуванням, всю деревину рекомендують обробити термічно, щоб збільшити її стійкість і довговічність. Саму деревину оглядають на наявність сучків і смоляних кишень.

Для лавок, всіляких полиць використовуються такі породи, які мають низьку теплопровідність, тобто мало нагріваються і не повинні обпікати шкіру при контакті, не повинні розтріскуватися від температури. Що стосується смоли, то тут її велика кількість не прийнятна. По-перше, можна обпектися, по-друге, при великих кількостях випарувань смоли погіршується здоров’я, в третіх складно відмивається і має різко виражений запах, який не всім подобається :).

Древесина для бани
Для стелі деревина підбирається виходячи з того, що вона повинна мати малу теплопровідність і мінімум вмісту смол, адже не дуже приємно, коли зверху буде капати щось липке, гаряче і важко змивається. Так само матеріал повинен бути стійким до перепадів температур і вологості.

Для підлоги деревина використовується різна, тим більше що підлогу в лазні використовують двошарову (верхній — чистий, часто використовують прості дерев’яні грати, і нижній — чорний). Для підлоги виділяють такі властивості як міцність, стійкість до вологи і гниття. А ось по теплопровідності дошки для підлоги не нормуються, так як жар весь вгорі. За смоловмістимістю до деревини підлоги, так само застосовуються більш щадні вимоги.